Gabinet chirurgi naczyniowej w Zamościu

Lek. med. Robert Grajeta

chirurg naczyniowy

Godziny przyjęć

piątek od 15:20 

Usługi

Porada naczyniowa z USG

czas: 20 min

  • niewydolność żylna, żylaki – kwalifikacja do leczenia operacyjnego (RFITT – CELON, miniflebektomia metodą Varady), “pajączki” – leczenie skleroterapia
  • żylna choroba zatorowo-zakrzepowa, zespół pozakrzepowy, owrzodzenia troficzne
  • niedokrwienie, miażdżyca – diagnostyka wskaźnik kostka-ramie (ABI), diagnostyka USG doppler
  • tętniaki
  • zaburzenia limfatyczne

Skleroterapia

czas: 30 min

Zabiegi  skleroterapii kompresyjnej  (obliteracja, ostrzykiwanie żylaków) polegają na podawaniu w miejscu uszkodzenia żył leków, które powodują zwłóknienie, a następnie wyłączenie uszkodzonego naczynia z układu żylnego. Podczas jednego zabiegu wykonuje się około kilkunastu wkłuć bardzo cienką igłą. Jest to praktycznie bezbolesne. Przeważnie nastrzykiwaniem obejmuje się wybraną część nogi, np. udo, czy podudzie. Zabieg trwa zwykle około pół godziny.

Operacja żylaków

1 noga  czas:  110  minut

2 nogi czas: 220 minut

Operacja żylaków metodą RFITT Celon to metoda leczenia niewydolności żylnej polegająca na zamykaniu niewydolnego pnia żylnego za pomocą wprowadzonego do jego wnętrza aplikatora fal o częstotliwości radiowej. Wyzwolona za jego pomocą energia powoduje obkurczenie i zamknięcie niewydolnej żyły, bez potrzeby jej usuwania. W trakcie operacji ilość dostarczonej energii jest precyzyjnie (komputerowo) i automatycznie dawkowana , przez co wyeliminowane jest ryzyko uszkodzeń pozanaczyniowych (np. uszkodzenia układu limfatycznego, pni nerwowych, przegrzania tkanek), nie powstaje też odczyn zapalny typowy dla ablacji chemicznych.

Więcej informacji na stronie internetowej

Przewiń na górę