O przychodni

Centrum Diagnostyki i Rehabilitacji Funkcjonalnej STOPY

– to nowoczesny Ośrodek rehabilitacyjno-ortopedyczny ukierunkowany na leczenie oraz profilaktykę wad postawy, kręgosłupa, kończyn górnych i dolnych.
Rehabilitacja funkcjonalna to system diagnozowania, leczenia, rehabilitacji i treningu, stworzony w oparciu o obserwacje ruchów i analizę sylwetki pacjenta. Stoi ona w opozycji do tradycyjnej rehabilitacji polegającej na serii ćwiczeń i zabiegów. Jej głównym celem jest stymulacja procesów samoleczenia organizmu, opierająca się na zdarzeniach biologicznych zachodzących w ustroju człowieka.

CENTRUM posiada najnowocześniejszy Zakład protetyki ortopedycznej. Zapewniamy kompleksową obsługę od momentu amputacji (opieka psychologiczna, rehabilitacja, pielęgnacja kikuta, przygotowanie kikuta do oprotezowania) aż po ostateczne wykonanie protezy (nauka chodzenia w protezie na przemian z rehabilitacją).

W zaistniałej sytuacji pacjenci nie muszą jeździć niejednokrotnie kilkaset kilometrów do odległych miast w celu wykonania protezy.

W zakładzie protetyki w Zamościu możemy zaopatrzyć pacjenta w protezę nawet w ciągu jednego dnia.

Profesjonalnie zajmujemy się Podologią – dynamicznie rozwijającą się nauką o chorobach, deformacjach oraz dysfunkcjach stóp.

Wyposażenie Gabinetu diagnostycznego, spełniające najwyższe standardy europejskie pozwala na przeprowadzenie precyzyjnych badań komputerowych stóp (pomiarów nacisków na podeszwowej stronie stopy) a następnie na podstawie wyników tych badań zaprojektowanie i wykonanie wkładek ortopedycznych dopasowanych indywidualnie dla każdego pacjenta.

Ośrodek wyposażony jest w Salę zabiegowo-operacyjną, w której wykonywane są zabiegi i operacje z dziedziny: chirurgii naczyniowej, chirurgii ogólnej oraz ortopedii i traumatologii narządu ruchu. CENTRUM DIAGNOSTYKI I REHABILITACJI FUNKCJONALNEJ to również zespół najlepszych fachowców, lekarzy specjalistów, techników dla których najważniejszy jest pacjent.